İptal Ve İade Şartları

 

Tüketici Kanunlarına göre (Cayma ve İade Hakkı), satın almış olduğunuz ürünün dış kapağını veya ambalajını açmadığınız taktirde size ulaştığından itibaren başlayacak olan 14 (on dört) günlük süreç içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünün satışına engel olan bir durumu yoksa ve kullanılmadıysa iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

Tahrip veya zarar görmesi durumunda ürünün iade hakkı kullanılamamaktadır. Kargo süresi ve ürünün elinize ulaşacağı zaman kesinlikle iade hakkınızı kapsamamaktadır. Durumu ve kullanımı nedeni ile iade edilemeyecek olan tek kullanımlık ürünler de iade ve cayma haklarından yararlanılamamaktadır. Aynı zaman da kişisel istek ve talep doğrultusunda üretilmiş olan ürünler için de iade hakları geçerli sayılmamaktadır. Bu ürünler yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günlere göre hazırlanan hediyelerdir. Sezon ürünü etiketine sahip olan ürünler için de iade ve değişim hakkı uygulanamaz.

Not: Elle üretilen ürünlerde üretim süreci boyunca oluşabilecek doğal deformeler hata olarak sayılmamaktadır. Doğal materyal kullanımından kaynaklı olarak oluşabilecek bu durumlar kesinlikle hata olarak değerlendirilmemektedir.

 

İade Ve Kargo Masrafı

 

İade edilmiş olan ürünlerin firmalar tarafından belirlenen Anlaşmalı Kargo şirketleri aracılığı ile ulaştırılması durumunda müşteriye ek bir ücret yansıtılmamaktadır. Firmalar tarafından gönderim ücreti karşılanmaktadır. Müşteri iade etmek istediği ürünü anlaşmalı kargo firması yerine başka bir firmadan göndermek isterse gönderim bedelini kendi ödemek zorunda kalacaktır. Anlaşmalı olmayan bir firma ile gönderdiğiniz ürünlerin gönderim bedelini ödemezseniz tutar iade bedelinden düşülecektir.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca, müşterilerimizin iade işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için sahip oldukları faturanın iade kısmını doğru ve tam bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Faturayı doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzanızı atıp ürünü bize yollayabilirsiniz. Şirketler olarak iade işlemleri boyunca gerekli faturalar kesilmelidir. Aksi taktirde iade edilen ürünlere gerekli işlemler uygulanamamaktadır.

 

Ürünlerinin Cayma hakkı Süresi İçinde Bir Çok Kez İade Edilmesi Ve Bu İşlemin Kötü Niyetle Tekrarlanması:

 

Müşteri tarafından bilerek ödenmeyen kargo bedelli kötü niyet olarak bildirilecek ve üyeliğine son verilecektir. Aynı zaman kargonun teslim alınmaması ve firmaya bilerek zarar verilmesi gibi durumlarda da bu işlem uygulanmaktadır. terziayhan.com olarak iade işlemleri süreci boyunca kötü niyetli olarak yapacağınız işlemler üyeliğinize son vermemizi sağlayacaktır.

 

İade Edilen Ürünlerin Bedelleri Ne Zaman Ödenir?

 

Müşterilerin cayma haklarını kullanarak ürünlerini iade etmesi durumunda ürün bedeli en geç 10 (On) iş günü içerisinde müşteriye aktarılacaktır. İş günü olarak belirlenen süre zarfına dikkat etmelisiniz. Tatil günleri bu 10 günün içerisinde bulunmamaktadır. Herhangi bir ödül veya puan kazanımı ürün iadesi ardından geçersiz sayılacaktır. Banka aksaklıkları yüzünden oluşabilecek problemlerden satıcı sorumlu tutulamaz. Kargo bedeli ve kapıda ödeme ücretleri iade edilmemektedir. Sadece ürünün tutarı iade olarak size geri ödenmektedir.

Banka kartları kullanılarak yapılmış alışverişlerde iade işlemleri bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Kredi kartı kullanarak yaptığınız alışverişlerin iade tutarları aynı gün içerisinde hesabınıza yansıtılmayabilir. Taksitli olarak gerçekleştirdiğiniz alışverişler bankalarınız tarafından her ay hesabınıza yansıtılmaktadır.

 

 

 

Havale veya EFT ile ödeme yaptıysanız iade işleminizi gerçekleştirebilmemiz için TR ile başlayan IBAN numaranız ile birlikte hesap sahibinin adı soyadı ve sipariş numarasını e posta olarak [email protected] adresine iletmeniz gerekmektedir. Hatalı gönderdiğiniz bilgilerden tamamen kendiniz sorumlu tutulmaktasınız. İade formu faturanın alt kısmında bulunmaktadır. İmzalanması şart olan faturanızı ve iade formlarınızı imzalamadan bize göndermeniz halinde işlem yapılmamaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR